Dzień Edukacji Narodowej

Dziś jest Dzień Nauczyciela
Czas radości i wesela!

 Jak co roku z okazji Święta Edukacji Narodowej w naszej szkoły odbył się uroczysty apel.  W tym roku spotkanie to odbyło się 13 październik. Przygotowali je uczniowie klas Przysposabiających do pracy i zaprosili na nie wszystkich pracowników szkoły.

img_2381-2

Niech Wam los łaskawy sprzyja!
Niech Was szczęście nie omija!

img_2353-2

Rozpoczynając, uczennice Patrycja i Weronika przeczytały krótką historię powstania tego święta. Cofnęły się aż do roku 1773, kiedy to na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego sejm powołał do życia Komisję Edukacji Narodowej. Było to pierwsze ministerstwo oświaty nie tylko w Polsce ale i na świecie!

Niechaj głupstwa Was nie smucą!
Niech Wam gwiazdy do snu nucą!

img_2362-2img_2371-2img_2380-2

 Następnie uczniowie przeczytali przygotowane na tę okazję wiersze dla nauczycieli. Chłopcy z klasy IIIa przedstawili też układ taneczny do muzyki z filmu ”Grek Zorba”, wzbudzając wiele uśmiechu na twarzach zebranych widzów.

img_2363-2img_2369-2 img_2365-2img_2368-2

Niechaj świat się do Was śmieje!
Niech wiatr w oczy Wam nie wieje!

 Jednym z punktów apelu była interpretacja muzyczno-ruchowa do utworu muzyki poważnej. Uczniowie bardzo się starali aby zagrać na swoich instrumentach zgodnie z podkładem muzycznym. W roli skrzypka wystąpił Paweł, który przy tej okazji odkrył swoje zdolności aktorskie. Członkowie orkiestry razem z dyrygentem Darkiem zebrali na koniec utworu gromkie brawa.

img_2379-2 img_2382-2 img_2384-2 img_2385-2 img_2387-2

Niechaj Was omija grypka! –
Wiernie służy złota rybka!

 Na zakończenie całego spotkania odczytano życzenia dla nauczycieli a uczniowie wręczyli przygotowane przez siebie upominki: „a dziś zamiast kwiatka dla naszych nauczycieli przydatna do książki zakładka, a dla zawsze uśmiechniętych opiekunek kolorowy kwiatek jako podarunek”.

img_2394-2 img_2397-2 img_2396-2

Niech pedagogiczne ciało ku sukcesom kroczy śmiało!
A pedagogiczna dusza niech umysły nam porusza!

 Kończąc spotkanie uczniowie biorący udział w apelu odśpiewali piosenkę „Nauczyciel dobrze wie, jak wesoło uczyć się……” Mamy nadzieję że wszyscy zgromadzeni na sali miło spędzili czas i dobrze się bawili.

img_2388-2

Czerpcie z rogu obfitości całe fury cierpliwości,
aby znosić bez paniki nasze psoty i wybryki!
Tego dziś w wiązanej mowie wszyscy życzą Wam uczniowie!

000

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności