DZIEŃ PAPIESKI

„Nie lękajcie się”

Listopad to miesiąc szczególny. To czas późnej jesieni i ważnych świąt. 1 listopada przypada Wszystkich Świętych, dzień, w którym, wspominamy zarówno świętych, jak i naszych bliskich, którzy odeszli. Kolejnym listopadowym świętem jest Święto Niepodległości, obchodzone w naszym kraju 11 listopada. Tego dnia wspominamy ludzi walczących o wolność naszego narodu, a także zastanawiamy się nad sensem patriotyzmu. W oba te dni myślimy o wielkich ludziach, wielkich Polakach. Jednym z nich był święty Jan Paweł II.

„Nie lękajcie się” to słynne przesłanie z pierwszego kazania Jana Pawła II, tuż po wyborze na papieża, w październiku 1978 roku, a zarazem tytuł filmu animowanego, który mieli okazję oglądać nasi uczniowie.

Dnia 17 listopada na 5 godzinie lekcyjnej odbyły się zajęcia poświęcone wielkiemu człowiekowi– Karolowi Wojtyle. Uczniowie klas

IV – VII szkoły podstawowej oraz II klasy gimnazjum, uczestniczyli w projekcji filmu o życiu i odkrywaniu wiary przez Jana Pawła II. Młodzież, z uwagą i ciekawością oglądała poszczególne części adaptacji, po czym z zaangażowaniem, odpowiadała na pytania z nią związane. Za poprawne odpowiedzi uczniowie dostali drobne upominki.

Nad całością czuwały panie mgr Barbara Czwojdrak i mgr Aleksandra Nowak.

Oprac. mgr Aleksandra Nowak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności