„ Jestem aktywny, jestem FIT ”

Dnia 21.11.2017 r. uczniowie klas I – III Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy zebrali się po raz kolejny na sali gimnastycznej, by wziąć udział we wspólnych zajęciach na temat „ Wpływ wysiłku fizycznego na sprawność i prawidłowe funkcjonowanie organizmu ” w ramach realizowanego programu edukacyjno – profilaktycznego „Jestem aktywny, jestem FIT”. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej pogadanki, dotyczącej pozytywnego wpływu wysiłku fizycznego na układ mięśniowy, kostny, oddechowy, nerwowy, krążeniowy oraz na narządy wewnętrzne.

WPŁYW WYSIŁKU FIZYCZNEGO NA SPRAWNOŚĆ I PRAWIDŁOWE CZYNNOŚCI ORGANIZMU

W dalszej części uczniowie losowali bezpieczne, zdrowe ćwiczenia, które były wykonywane w czasie 1 min. Trudność polegała na tym, że uczniowie byli podzieleni na dwie grupy i wykonywali wylosowane ćwiczenia jednocześnie, ćwicząc naprzeciw siebie. Zadania te wykonali prawidłowo. Na koniec wspólnie zabawiliśmy się z hula- hop.
Podczas spotkania uczniowie mięli możliwość dokonać pomiaru swojego ciśnienia tętniczego i tętna, zarówno przed wysiłkiem, jak i po wykonanych ćwiczeniach. Uzyskane parametry zostały omówione wspólnie z pielęgniarką szkolną.

A wszystko to odbyło się w atmosferze pełnej śmiechu, radości i pozytywnej energii 🙂

oprac. mgr Anna Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności