Dzień Słowa i Muzyki

W ostatnim dniu marca br. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu z okazji Dnia Słowa i Muzyki. Zabawa miała na celu:

  • kształtowanie prawidłowej mowy uczniów pod względem gramatycznym, fonetycznym, leksykalnym,
  • stworzenie możliwości artystycznej wypowiedzi,
  • rozwijanie wyobraźni i twórczych umiejętności uczniów,
  • doskonalenie umiejętności odbioru i interpretacji utworów muzycznych,
  • integrację zespołów klasowych- wspólny udział uczniów w twórczej pracy i zabawie,
  • pogłębianie umiejętności pracy w grupie.

Przedstawienie pt. „Cyrk Cudaczek”, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie rozpoczęło się piosenką pt. „Cyrk wita was”. Klasa 3a zaprezentowała Siłaczy – Karola Piskorskiego i Daniela Całka, a także Akrobatki na linie – Amelię Grochową i Viktoriię Lysenko. Z klasy 3au – Jakub Kapustka i Mateusz Matysiak jako Klauni – pokazali wszystkim, jak należy dmuchać duże bańki. Na scenie wystąpił wąż, który zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Uczniowie klasy 1/3bu – Julia Wawrzyniak (dzielna Treserka) pilnowała i tresowała Panterę, w której rolę wcieliła się Elżbieta Krysztofiak, a Żonglerzy- Bartosz Kotlarski i Maciej Błażejczak nauczyli wszystkich, jak należy posługiwać się piłkami, aby odnosić sukcesy. Na scenie można było oglądać wyczyny uczniów 2a – Katarzyny Chruszcz (Małpka Mimi), Alana Krakowskiego (Papużka) i Piotra Kałki (Piesek Bobik). Swoje nadzwyczajne umiejętności ukazał Magik z klasy 1au – Zuzanna Łabuzińska, która z kapelusza wyczarowała pięknego królika. Na cyrkowej arenie wystąpiły także Gimnastyczki z obręczami – Natalia Mocek i Martynka Kaminiarczyk z klasy 1/3cu. Na koniec każdy otrzymał medal z okazji Dnia Słowa i Muzyki, a także słodką niespodziankę.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

mgr Anna Łoniewska, mgr Elżbieta Hruświcka, mgr Agnieszka Lehmann

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności