Wielkanocne pisanki – konkurs plastyczny

Dnia 31 marca 2023 r. w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy zakończył się konkurs na wielkanocna pisankę.

Pisanka nieodłącznie wiąże się ze Świętami Wielkiej Nocy. W każdym domu kultywujemy zdobienie jajek, jednak często każdy robi to w inny sposób. Kraszanki, drapanki, oklejanki to tylko niektórych ze sposobów wykonania pisanek. Uczniowie przygotowali pisankę indywidualnie, w miarę możliwości samodzielnie. Prace, które powstały w ramach konkursu, są bardzo różne i ciekawe. Wykonano je w różnej technice plastycznej, są i przestrzenne i płaskie. Głównym celem konkursu było właśnie pobudzenie kreatywności uczniów i chyba się udało!

Wykonanymi przez siebie pisankami młodzież pochwaliła się na zdjęciach.

Opracowała: mgr Justyna Pernak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności