KONKURS LITERACKI „LIST DO PRZYJACIELA”

 

” Dlatego pisz listy, Przyjacielu, pisz listy Przyjaciółko […] W ten sposób Twoje istnienie, Twoja obecność nabiera dla mnie cech wieczystych”.

Te słowa Edwarda Stachury są doskonałym podsumowaniem Szkolnego Konkursu Literackiego „List do przyjaciela”, który odbył się w naszej szkole. Zadanie konkursowe dla uczniów szkoły podstawowej polegało na napisaniu listu do wybranego bohatera literackiego. Gimnazjaliści, pisząc list do przyjaciela, musieli polecić wybraną przez siebie książkę. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnych, a także doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem i utrwalanie wiedzy na temat bohaterów literackich oraz znajomości lektur.

Wyniki konkursu:

Szkoła Podstawowa
I miejsce Maria Chruszcz
II miejsce Gabriel Nowaczyk
III miejsce Weronika Fornalska
Wyróżnienia: Leszek Główczak, Agata Jędrzejczak, Wiktoria Ceglarek

Gimnazjum
I miejsce Weronika Kaiser
II miejsce Dawid Wittchen
III miejsce Aleksandra Skrzypczak
Wyróżnienie: Hubert Nowak

W czasach, gdy coraz rzadziej piszemy listy, które zastępowane są przez krótkie, zwięzłe wiadomości, warto wykorzystać każdą okazję, aby przekazywać uczniom jak wiele dobrego mogą wnieść do naszego życia kartki papieru zapisane własnoręcznie.

Oprac. K. Marciniak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności