MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH Książka to przyszłość

Październik jest od wielu lat Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Nasza szkolna biblioteka również włączyła się w propagowanie tej idei. Hasło przewodnie tegorocznego miesiąca brzmi „Książka to przyszłość”. Już pod koniec września na gazetce szkolnej pojawiły się informacje o tym, co nas czeka w październiku, a więc konkurs „Zgaduj-zgadula z biblioteką w tle”, wypożyczenia z niespodzianką, lekcje biblioteczne. Kto odwiedził bibliotekę mógł zobaczyć jej jesienny wystrój. Kilka klas skorzystało z zaproszenia na zajęcia biblioteczne. Podczas tych zajęć uczniowie zapoznali się z ofertą książek do wypożyczenia i księgozbiorem podręcznym oraz rozmawiali z panią Anią Białek na temat roli biblioteki i literatury w życiu człowieka. Oczywiście wypożyczali książki do poczytania. W dalszym ciągu dużą popularnością cieszą się pozycje zakupione w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Do każdej książki wypożyczonej w październiku uczniowie otrzymywali małą niespodziankę w postaci kolorowej zakładki, inicjatywa ta bardzo spodobała się uczniom i będzie dalej kontynuowana.

W ramach Miesiąca Bibliotek, uczniowie z klas 1-3 obchodzili Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków, podczas którego pani bibliotekarka czytała przygody Sowy Zosi i Zajęczycy Zuzi. Śpiewano piosenkę „Chodź, poznaj Gang Słodziaków”. Był to także moment, w którym pani Ania zachęcała uczniów do codziennego głośnego czytania minimum 10 minut dziennie samodzielnie lub z rodzicem.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności