MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH – podsumowanie

Październik jest od wielu lat Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Kontynuując szkolną tradycję nasza biblioteka również włączyła się w propagowanie tej idei. Hasło przewodnie tegorocznego miesiąca brzmi „Baśnie i legendy z całego świata”.

Każdy, kto w październiku odwiedził bibliotekę, mógł zobaczyć jej jesienny wystrój. Dekoracje przygotowali uczniowie z klasy 2b pdp i 3apdp, za co z całego serca im dziękuję.

W ramach lekcji bibliotecznych zainteresowane klasy odbyły spotkania z nauczycielem bibliotekarzem. Rozmawialiśmy na temat „Co lubi książka?”, czyli jak należy dbać o książki, w jaki sposób korzystać ze szkolnej biblioteki oraz o tym, czym jest baśń i legenda.

Jednak największym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny „Baśnie i legendy świata”, polegał on na wykonaniu ilustracji nawiązującej do wybranej baśni lub legendy. Uczniowie, szturmem ruszyli do szkolnej biblioteki, by wypożyczyć książki, które służyły im jako inspiracja. Na konkurs napłynęła rekordowa ilość prac, bo aż 57! Komisja konkursowa w składzie: mgr Anna Białek, lic. Katarzyna Pospiech, mgr Marta Joanna Stebelska, wytypowała 9 prac. Ich autorzy zdobyli wyróżnienie. Są to:

  • Katarzyna Chruszcz, Antoni Bandel i Karol Piskorski z klas 1-3 sp,
  • Jagoda Magdalena Kędzierska, Tobiasz Nowak i Ryszard Olejniczak z klas 4-8 sp,
  • Maria Grodziska, Marzena Wośkowiak i Kamil Kryś z klas 1- 3 pdp.

Serdecznie gratuluję wyróżnionym, których dzieła można podziwiać na szkolnym korytarzu. Pozostałym uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i udział w konkursie.

Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w przyszłorocznej edycji Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Anna Białek

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności