Wyprawka Czytelnicza dla Pierwszoklasisty

Mała książka – wielki człowiek” to kampania prowadzona przez Instytut Książki, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Program ma ich zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

Pierwszoklasiści z naszej szkoły w dniu 8 listopada 2021 r. otrzymali Dyplom Małego Czytelnika oraz Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzi:

  • Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
  • Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
  • Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

Mam nadzieję, że Wyprawka Czytelnicza rozbudzi wśród naszych uczniów nigdy niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów, a zasoby biblioteki szkolnej również im w tym pomogą.

Anna Białek

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności