Projekt edukacyjny „Z darami natury świat nie jest ponury”

W dniach od 26 września do 7 października 2022 roku uczniowie klasy 8 cu realizowali projekt edukacyjny pt. „Z darami natury świat nie jest ponury”.

Podczas realizacji projektu uczniowie mieli okazję poznawać naturalne dary natury. Uczyli się je rozpoznawać i nazywać, dopasowywać do ilustracji przedstawiających drzewa. Oglądali wiele filmów przyrodniczych i edukacyjnych związanych z jesienią. Wyszukiwali informacje dotyczące naturalnych okazów natury. Projekt pozwalał uczniom na wielostronne wykorzystywanie darów natury do zabaw i zajęć. Najchętniej uczniowie układali z nich kompozycje, wykorzystywali do tworzenia zbiorów, klasyfikowania i segregowania. Jednak najwięcej przyjemności sprawiało uczniom wykorzystywanie darów natury do prac plastycznych i technicznych. Dzięki malowaniu szyszek wykonali kolorowe bukiety. Z szyszek powstały też wesołe sowy. Malowali kasztanami tworząc ekspresyjne prace, z żołędzi tworzyli ramki do obrazków.

Wszystkie podejmowane przez uczniów działania, wykonane prace i zadania pokazały, że z darami natury świat nie jest ponury. Okazało się, że dary, które znajdziemy pod drzewem podczas jesiennego spaceru w parku czy w lesie można wykorzystać do rozbudzania swojej kreatywności.

opracowała: mgr Małgorzata Banaczyk

Opcje dostępności