XVII REGIONALNE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH WOLSZTYN 2017.

Dnia 18 maja 2017 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji                  w Wolsztynie odbyły się XVII Regionalne Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Wolsztyn 2017. Organizatorem zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych „Elfy” działający przy Zespole Szkół Specjalnych w Wolsztynie wraz z Oddziałem Regionalnym Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie Poznań.

Inauguracja zawodów nastąpiła na Rynku, skąd na stadion ruszyła sztafeta biegaczy składająca się z przedstawicieli służb mundurowych i klubów sportowych z „ogniem olimpijskim”. W uroczystości wzięli udział Wicestarosta Piotr Krajewski, Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis, Ksiądz Kanonik Sławomir Majchrzak. Sportowców, opiekunów i gości przywitała Dyrektor naszej szkoły Pani Hanna Strugała – Rozynek. Oficjalnego otwarcia Igrzysk dokonała Pani Justyna Gessner pełniąca obowiązki inspektora działu obsługi zadań z zakresu PEFRON w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wolsztynie. Na imprezę  przyjechało 277 sportowców z 22 klubów Olimpiad Specjalnych z Wielkopolski.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności