„Od Kazimierza Deyny do Roberta Lewandowskiego – największe gwiazdy polskiej piłki nożnej ostatnich lat”.

W dniach 3 kwietnia 2017r. – 12 maja 2017r.
Uczniowie klas I-III Gimnazjum Specjalnego nr 4 w Wolsztynie realizowali
projekt edukacyjny, pt.:
Od Kazimierza Deyny do Roberta Lewandowskiego
– największe gwiazdy polskiej piłki nożnej ostatnich lat”.

Projekt edukacyjny „Od Kazimierza Deyny do Roberta Lewandowskiego – największe gwiazdy polskiej piłki nożnej ostatnich lat” skierowany był do uczniów klas 1-3 gimnazjum. Głównymi założeniami projektu było zapoznanie się z wiadomościami na temat kariery sportowej Kazimierza Deyny, Roberta Lewandowskiego i Zbigniewa Bońka. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że podczas prac nad projektem mogli dowiedzieć się nowych rzeczy. Zadania, które wykonywali pozwoliły im utrwalić sobie wiadomości o piłkarzach, poznać wiele ciekawostek z ich życia. Mieli możliwość doskonalić umiejętność planowania pracy, samodzielnego korzystania z różnych źródeł informacji, właściwej selekcji pozyskanych informacji i współpracy w grupie. Najbardziej podobało im się, że tematyka projektu była im bliska. Interesującym zadaniem dla nich było tworzenie prezentacji o karierze i życiu sportowców. Ciekawe dla nich było również to, że zadania nie tylko polegały na szukaniu informacji, ale mogli się sprawdzić jako zgrana drużyna np. grając mecz piłki nożnej. Zdaniem uczniów atmosfera podczas realizacji projektu była bardzo dobra. Uczniowie z zaangażowaniem realizowali swoje zadania oraz chętnie współpracowali. Podsumowanie uczestnictwa w projekcie było również dla uczniów atrakcyjne, ponieważ odbyło się poza murami szkoły. Uczniowie przy wspólnym pieczeniu kiełbasek na ognisku w cudownych warunkach przyrody mieli czas, by jeszcze raz powspominać  najlepsze momenty projektu.

Opracował: P.M. Kryś – opiekun projektu

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności