WYCIECZKA KL.6 au

Dn.19 maja 2017 r. kl.6au była na jednodniowej wycieczce klasowej do Kórnika i Borówca.
W Kórniku uczniowie zwiedzali Arboretum. Pan przewodnik opowiedział o wielu roślinach pochodzących z całego świata. Dzieci mogły wiele z nich dotknąć oraz powąchać.

Była piękna pogoda więc spacer po parku był dla wszystkich ogromną przyjemnością.

Następnie grupa pojechała do Borówca gdzie zwiedzała Makietę.
Serce każdego entuzjasty kolei zabije szybciej, kiedy ujrzy tę wyjątkowo piękną makietę kolejki elektrycznej. Ten fascynujący miniaturowy świat zbudowany został  na powierzchni ponad 400 m². Makieta wykonana jest w skali H0, czyli 1:87 i wciąż jest rozbudowywana. Przedstawia koleje europejskie poruszające się wśród krajobrazów współczesnej Europy.
Obecnie można zobaczyć w ciągłym ruchu 40 składów kolejowych, które mijają się i pozostają w biegu według ciągle zmieniającego się rozkładu jazdy.
Oprócz pociągów po makiecie poruszają się samochody i samoloty. Planowana jest dalsza rozbudowa makiety. Na dodatkowej powierzchni około 150 m² powstanie makieta odzwierciedlająca Północną Amerykę i Skandynawię.

Po zwiedzaniu wszyscy udali się na pyszną rybkę do Tawerny Pod Żaglami w Kórniku
a potem w znakomitych humorach wrócili do Wolsztyna 🙂

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności