Z wizytą w Dziennym Domu „Senior +”

W dniu 22 marca udaliśmy się z wizytą do Dziennego Domu „Senior +”.
Chcieliśmy poznać miejsce, gdzie osoby starsze mogą spędzać czas, byliśmy ciekawi co mogą tam robić i co lubią robić. Uczestnicy zajęć dziennego Domu „Senior +” przyjęli nas bardzo miło. Na początku wizyty pokazano nam pomieszczenia znajdujące się w budynku – sale pobytu, sale do ćwiczeń, miejsce do wypoczynku. Pani Arleta Sobczak opowiedziała nam o zajęciach jakie są prowadzone w ramach terapii zajęciowej, o ciekawych wykładach edukacyjnych i pogadankach tematycznych. Wyjaśniła też, iż osoby przychodzące do Domu Dziennego „Senior +”, mogą brać udział w zajęciach informatycznych, sportowych i rekreacyjnych.
Seniorzy też byli ciekawe naszej szkoły, tego czego się w niej uczymy. Zadawali nam dużo pytań na które chętnie odpowiadaliśmy.
W trakcie wizyty poczęstowaliśmy gospodarzy domu ciasteczkami, które specjalnie na tę okazję upiekliśmy na zajęciach, a które wszystkim smakowały. Wspólnie zaśpiewaliśmy kilka znanych piosenek. Cała wizyta przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze, była też dla nas pouczająca. Mogliśmy dowiedzieć się jak osoby starsze spędzają swój czas wolny i jak sobie radzą pomimo swojej niepełnosprawności.

Uczniowie klasy IIa i IIIa szkoły przysposabiającej do pracy

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności