„Zachowaj równo – wagę”

Dnia 27.02.2019 r. uczniowie klas I – III Przysposabiających do Pracy zebrali się na sali gimnastycznej, by wziąć udział w zajęciach pt.: „Taniec w rytmach latynoamerykańskich ” w ramach realizowanego projektu edukacyjno – profilaktycznego „ Zachowaj równo – wagę.” Na początku spotkania wysłuchali kilka słów o pozytywnym wpływie tańca na naszą kondycję fizyczną, a chwilę potem nie było już nikogo, kto by chciał odpoczywać w pozycji siedzącej na ławce. Latynowskie rytmy porwały wszystkich na parkiet. Uczniowie wykonywali układy taneczne do rytmów salsy, merengue, cumbii, reggaeton. Była moc. Mimo trudnych choreografii i szybkiego tempa, nikt się nie poddawał. Zajęcia przyniosły nam mnóstwo pozytywnych emocji, uśmiechu, śmiechu i przede wszystkim…spalonych kalorii.

A kilka godzin później uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat: „ Stres w ciele człowieka ”. Pani psycholog opowiedziała o tym, jaki wpływ na naszą postawę ma niepokój, stres. Uczniowie wysłuchali również, jakie każdy z nas indywidualnie może przejawiać objawy stresu na ciele tzn. pocenie dłoni, drżenie dłoni, drżenie nóg, przyspieszone bicie serca, dolegliwości żołądkowe itp. Na koniec uczniowie opowiedzieli, w jaki sposób radzą sobie ze stresem.

opracowała mgr A.Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności