Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomagamy Zwierzętom!”

W tym roku spotkaliśmy się z najprawdziwszą białą zimą! Korzystamy z niej i jej uroków w bezpieczny sposób. Kiedy czujemy, że zaczyna się nam robić zimno, wracamy do swoich domów ogrzać się przy ciepłych kaloryferach popijając ciepłą herbatę… Ale zwierzęta nie zawsze mają taką możliwość.

Uczniowie naszej szkoły przedstawili w wykonanych przez siebie pracach, że pomagać zimą można na bardzo wiele sposobów!

Wszystkie przesłane prace były bardzo ciekawe. Wiemy już, że uczniowie naszej szkoły to prawdziwi przyjaciele zwierząt!

Małe rady:

  • Pamiętajcie, żeby w czasie mroźnej zimy nie zostawiać wody w miskach dla zwierząt, ponieważ zamarznięta potem woda nie nadaje się do picia. Najlepiej kilkukrotnie w ciągu dnia nalewać trochę wody i poczekać aż zwierzę napije się.
  • Przygotowując posiłek dla zwierząt domowych dodawajcie więcej produktów, które zawierają dużo tłuszczów.
  • Jeśli macie możliwość dokarmiać zwierzęta w lesie, to pamiętajcie, żeby zanosić je tylko w wyznaczone do tego miejsca (np. paśniki).
  • W czasie spacerów po lesie unikajcie bezpośrednich kontaktów z dzikimi zwierzętami. W razie ich spotkania, spokojnie oddalcie się od nich, unikając hałasu.
  • Ptaki, które żyją w okolicach jezior możemy dokarmiać mieszankami zbóż i innych ziaren. Unikajmy podawania im kawałków chleba, ponieważ może on napęcznieć w ich żołądkach, powodując u ptaków ból.

A. Białek, I. Godula

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności