„Aktywni w czasie wolnym” – inauguracja programu

28 września 2023 r. wszystkie klasy Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy wzięły udział w inauguracji programu edukacyjno-profilaktycznego „Aktywni w czasie wolnym”. Głównym celem programu jest ukazanie uczniom różnorodnych i ciekawych sposobów na spędzanie wolnego czasu oraz kształtowanie umiejętności jego zarządzaniem. Podczas pierwszego spotkania, uczniowie mieli okazję za pomocą gry w kalambury pokazać bądź narysować, jak najchętniej spędzają swój czas wolny. Okazało się, że nasi uczniowie najczęściej wolny czas spędzają przed telewizorem, komputerem i telefonem, rzadziej były to spacery, zabawa ze zwierzętami czy rozwiązywanie krzyżówek. Po zakończeniu zabawy, wspólnie stwierdziliśmy, że chętnie poznamy inne ciekawe i aktywne formy spędzania wolnego czasu. Okazja ku temu pojawiła się szybko, bo już 5 października wzięliśmy udział w zajęciach Zumby prowadzonych przez Panią Asię Walkowiak z Wolsztyńskiego Domu Kultury. Pogoda nam sprzyjała i mogliśmy potańczyć na świeżym powietrzu. Spędziliśmy miło czas tańcząc ciekawe układy do piosenek, które znamy 🙂 . Wszystkim taka forma spędzenia wolnego czasu bardzo się spodobała i mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję aby wspólnie potańczyć i poćwiczyć 🙂 .

Opracowała: mgr Martyna Strojek

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności