„Bajkoterapia czyli bajki – pomagajki dla małych i dużych”

Uczniowie klasy 8 cu w dniach 9 – 13 października 2023 roku realizowali projekt edukacyjny „Bajkoterapia czyli bajki – pomagajki dla małych i dużych”. Celem projektu było między innymi rozszerzanie zainteresowań czytelniczych, poszerzanie wiedzy na temat emocji i problemów, poznanie sytuacji w których należy prosić o pomoc. Grupa uczniów codziennie wybierała nowe opowiadanie, które chcieli wysłuchać. I tak między innymi wysłuchali bajek pt. „Admiralskie saboty” o braku wiary w siebie, „Strach ma wielkie oczy” o tym, że ktoś wszystkiego się boi, „Czarna wrona” o zgubieniu się, „Żółty berecik” o wirtualnym świecie, „O Hubusiu, co się lekarzom nie kłaniał” o strachu przed wizytą u lekarza.

Dzięki wysłuchanym bajkom uczniowie poznali możliwości reagowania w trudnych dla nich sytuacjach, poznali emocje jakie przeżywali bohaterowie opowiadań. Tego typu bajki pomogły uczniom zrozumieć w jaki sposób można poradzić sobie ze strachem, zgubieniem się, z trudnym wirtualnym światem i do kogo mogą zwrócić się po pomoc. Uczniowie mogli wykonać zakładkę do książki z wykorzystaniem różnego rodzaju emotek. Podczas słuchania bajek – pomagajek uczniowie byli bardzo skupieni, słuchali z uwagą, zadawali pytania dotyczące wysłuchanego tekstu. Projekt był bardzo ciekawy i cieszył się zainteresowaniem uczniów.

Opracowała: mgr Małgorzata Banaczyk

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności