„Baśnie, bajki, bajeczki, legendy”

Dnia 8 maja 2024 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wzięli udział w przedstawieniu pt. „Bajka o Jasiu i Małgosi”. Było to kolejne cykliczne spotkanie w ramach: „Baśnie, bajki, bajeczki, legendymające na celu prezentowanie literatury dla dzieci, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, prezentowanie umiejętności uczniów na forum, rozbudzanie ciekawości poznawczej i wyobraźni, aktywizowanie dzieci w zabawach muzyczno-ruchowych, naukę naśladownictwa ruchowego i werbalnego, a także świętowanie Dnia Bibliotekarza. Uczniowie odegrali swoje role. Wykazali się wiedzą w quizach: „Kto to powiedział?”, „Prawda czy fałsz?”. Podczas spotkania obrazowali ruchem treści piosenek: „O Jasiu i Małgosi”, „W leśniczówce za lasem”, „My jesteśmy krasnoludki”. Dzieci z zaangażowaniem wzięły udział w zabawie „Co jest w czarodziejskim woreczku?”. Każdy poprzez zmysł dotyku poznawał i nazywał przedmioty znajdujące się w worku. Z okazji Dnia Bibliotekarza uczniowie przygotowali laurkę z życzeniami dla pani Ani. Spotkanie zakończyło się miłą niespodzianką w postaci pierników z czarodziejskiego koszyczka.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

mgr Agnieszka Lehmann, mgr Agnieszka Rycombel, mgr Barbara Wojtkowiak, mgr Joanna Glapa

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności