„Baśnie, bajki, bajeczki” -przedstawienie pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce”

8 maja 2023 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce”. Było to kolejne cykliczne spotkanie w ramach: „Baśnie, bajki, bajeczki” mające na celu prezentowanie literatury dla dzieci, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, aktywne słuchanie, prezentowanie umiejętności uczniów na forum, rozbudzanie ciekawości poznawczej i wyobraźni, aktywizowanie dzieci w zabawach muzyczno-ruchowych, naukę naśladownictwa ruchowego i werbalnego, rozwijanie zdolności plastycznych i manualnych, a także świętowanie z okazji Dnia Bibliotekarza.

Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie w formie teatrzyku kukiełkowego. Wykazali się swoją wiedzą w quizach: „Kto to powiedział?”, „Prawda czy nie?”. Dzielili się swoimi wiadomościami dotyczącymi postaci z bajki, a w swobodnej rozmowie wypowiadali się na temat „Czy spełniają się marzenia?”. Każdy miał możliwość szepnąć rybce swoje najskrytsze życzenie. Podczas spotkania uczniowie brali udział w zabawie naśladowczej do wierszyka pt. „Płynie rybka”, a także obrazowali ruchem treści piosenki pt. „Zabawa z rybką Mini Mini”. Dzieci z zaangażowaniem wykazały się w zabawie sprawnościowej- łowienie rybek. Każdy mógł doświadczyć, że praca rybaka nie jest taka łatwa. Z okazji Dnia Bibliotekarza wszyscy odśpiewali pani Ani Białek „Sto lat” i podziękowali za miłą atmosferę w naszej szkolnej bibliotece. Na zakończenie imprezy został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Złota rybka”. Zachęcono uczniów do wzięcia w nim udziału. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 1 czerwca br.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

mgr Agnieszka Lehmann, mgr Anna Białek, mgr Agnieszka Rycombel

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności