Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

DBI 2020 obchodziliśmy11 lutego pod hasłem:

Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”.

Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online . Podczas obchodów DBI 2020 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi organizacjami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

W naszej szkole DBI został przeprowadzony 17 lutego  2020 roku na  zajęciach informatyki w klasach 4, 5, 6, 7 i 8 Szkoły Podstawowej. Uczniowie brali udział w pogadankach, oglądali filmy, a także wykonywali plakaty związane z bezpieczeństwem w Internecie.

http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności