Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku.

Świętowany jest na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 obchodziliśmy 6 lutego.

W naszej szkole DBI został przeprowadzony 4 i 11 marca 2024 roku na zajęciach informatyki w klasach 4a, 5a, 5b, 6a, 6b, 7a, 8a i 8b Szkoły Podstawowej. Uczniowie brali udział w pogadankach, oglądali filmy, a także wykonywali plakaty związane z bezpieczeństwem w Internecie. W tym roku zarejestrowaliśmy organizację inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów na stronie DBI.pl i otrzymaliśmy zaświadczenie udziału naszej szkoły w DBI:

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności