Dzień Papieski

Już po raz 22 obchodzony jest w Kościele Dzień Papieski. W naszej szkole uczniowie wraz z nauczycielami p. Aldoną Bursą, p. Alicją Chmielak i p. Tomaszem Peciakiem przygotowali uroczysty apel z tej okazji. Uczniowie przedstawili osobę Jana Pawła II tryskającego poczuciem humoru. Aktorom udało się przekazać tę radość widowni. Zostało to docenione przez społeczność szkolną. Publiczność włączała się w muzyczno-taneczne momenty zaznaczając swój udział przyniesionymi flagami papieskimi wykonanymi samodzielnie. „Człowiek jest istotą stworzoną do radości, nie do smutku” – Jan Paweł II. Chcąc przybliżyć tę cechę Świętego, uczniowie w ramach szkolnej katechezy przygotowali wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II, którą można było zobaczyć na korytarzu naszej szkoły.

Opracowanie: Alicja Chmiela

Zdjęcia: Alicja Chmielak, Roland Buśko

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności