Dzień Słowa i Muzyki na wesoło

W pierwszym dniu kwietnia uczniowie i nauczyciele szkoły podstawowej świętowali Dzień Słowa i Muzyki na wesoło. Każda klasa miała do wyboru jedno z podanych słów: UŚMIECH, RADOŚĆ, PSIKUS, ŻART, PRIMA APRILIS, KAWAŁ, które mogła wyrazić w formie, np. krótkiego wierszyka, rymowanki, ilustracji. Uczniowie stosujący komunikację alternatywną mogli utrwalać i wykorzystać do pracy twórczej – symbole „mówić”, „muzyka”, „tańczyć”, „zabawa”, „humor”, „wesoły”, „żartowniś”. Przygotowane przez uczniów plakaty zostały wywieszone na drzwiach klas. W przerwie dzieci bawiły się do muzyki piosenek: „Mucha w mucholocie” i „Taniec zygzak”. Dzień był pełen radosnej, wspólnej, twórczej pracy i zabawy.

Oto efekty:

Dziękujemy za udział i zaangażowanie.

mgr Anna Łoniewska, mgr Elżbieta Hruświcka, mgr Agnieszka Lehmann

Napisano w Aktualności