Jasełka 2022

Aby uczcić narodziny Pana Jezusa, już od początku Adwentu uczniowie wraz z nauczycielami organizującymi przedstawienie jasełkowe rozpoczęli intensywne przygotowania.

Im bliżej było świąt, tym bardziej można było poczuć ich klimat, a klasy przybierały odświętny wystrój.

Klasa nr 5 wręcz zamieniła się w pracownię św. Mikołaja, aby każdemu sprawić miłą niespodziankę. Naszym „artystom” zostały uszyte stroje oraz zostały wykonywane elementy scenografii i akcesoria. Wszystko po to, by w ostatnim dniu przed świętami przybliżyć historię Bożego Narodzenia.

Uczniowie zamienili się w anioły i wykonanym tańcem „przybliżyli” niebo ziemi. Do stajenki, gdzie była Święta Rodzina przybyli pasterze, trzej królowie, którzy złożyli dary maleńkiemu Jezusowi. Do nowonarodzonego Jezusa przybyli też przedstawiciele różnych grup zawodowych i regionów jako drużyna polska.

Na koniec uczniowie złożyli wszystkim życzenia i rozdali upominki w formie gwiazdek.

Głos zabrał ks. Kanonik, który zaszczycił nas swoją obecnością i był mile zaskoczony, że w sąsiedztwie parafii są takie ukryte talenty. Gratulował organizatorom ciekawego pomysłu na przedstawienie. Na koniec życzenia do wszystkich skierowała Dyrekcja.

Dziękujemy Nadleśnictwu za choinkę i każdemu kto przyczynił się, aby udały się nasze jasełka.

opracowanie: A.Bursa, A.Chmielak

zdjęcia: R. Buśko

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności