„ Jestem aktywny, jestem FIT ”

Dnia 19.12.2017 r. uczniowie klas I – III Przysposabiających do Pracy zebrali się na sali gimnastycznej, by wziąć udział w zajęciach na temat „ Czym jest BMI ? ” w ramach realizowanego programu edukacyjno – profilaktycznego „ Jestem aktywny, jestem FIT .” Na początku spotkania uczniowie dowiedzieli się, co to jest BMI, jak się je oblicza oraz jak je interpretować.

CZYM JEST BMI

Następnie każdy miał możliwość dokonania pomiaru swojej wagi ciała i pomiaru wysokości ciała. Uzyskane wyniki zapisywali na kartkach ze wzorem, na podstawie których obliczali własne BMI. Nie zabrakło również części bardziej aktywnej. Najpierw uczniowie wykonywali proste ćwiczenia kształtujące do muzyki świątecznej, a następnie wspólnie wykonaliśmy improwizację ruchowe do piosenek świątecznych.

  
 
 

Opracowała: mgr Anna Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności