Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych – październik 2023

Październik to od wielu lat Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem „Tu kwitnie wyobraźnia”.

Każdy, kto w październiku odwiedził bibliotekę, mógł zobaczyć jej jesienny wystrój. Natomiast przy wypożyczeniu książki każdy uczeń otrzymał kartę lojalnościową czytelnika „Lubię książki”. Pomysł rodem z popularnych supermarketów został przyjęty z zaciekawieniem. Program będzie trwał do 28 maja 2024 r. Czytelnicy z największą liczbą zdobytych naklejek otrzymają nagrody niespodzianki 🙂

Chętne klasy uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, na których uczniowie porównywali książki nowe do starych, wyszukiwali daty wydania. Dowiedzieli się również, że ten sam tytuł książki wydanej w różnych latach, choć różni się okładką, ilustracjami czy wielkością czcionki to ma taką samą treść. Uczniowie zauważyli również, że starsze wydania zwykle są mniej kolorowe, mają pożółkłe kartki i gdyby mieli wybór to wypożyczą nowość.

Ogłoszony w tym roku konkurs plastyczno-techniczny „Bajka zamknięta w pudełku” wymagał od uczestników uruchomienia wyobraźni. Do biblioteki dostarczono 13 prac. Komisja konkursowa w składzie panie: mgr Anna Białek, mgr Katarzyna Pospiech i mgr Joanna Wilczak przyznały następujące miejsca i wyróżnienia:

  • w kategorii indywidualnej:

1. miejsce – Antonina Krawczyk

2. miejsce – Przemysław Lisek

3. miejsce – Adrian Matysiak i Karol Piskorski

wyróżnienie – Marta Frankowska

  • w kategorii grupowej:

1. miejsce – klasa 3b pdp

2. miejsce – klasa 8cu

3. miejsce – klasa 3c pdp

wyróżnienia – klasy: 7au, 7bu, 8bu, 8du, 2apdp

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i wyróżnionym!

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole.

mgr Anna Białek

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności