Na rowery czas…

Za oknem już prawdziwa wiosna i pogoda sprzyja aktywności na powietrzu. My również coraz częściej wychodzimy z lekcjami wychowania fizycznego na boisko szkolne lub w teren. Bliskość parku i stadionu pozwala organizować zajęcia z wykorzystaniem stacji siłowni zewnętrznej, stacji ścieżki zdrowia czy zaplecza stadionu. Aktywność na powietrzu to również jazda rowerem i zadania ruchowe z użyciem rowerów, które bardzo cieszą naszych uczniów. Aby w pełni cieszyć się bezpieczną jazdą, konieczne jest przygotowanie roweru. Tego zadania podjęła się młodzież klasy 2 a szkoły przysposabiającej do pracy.

Pod czujnym okiem Pana Rolanda, dowiadując się jednocześnie o sposobach konserwacji roweru, uczniowie zabrali się do pracy. W pierwszym kroku umyli rowery, potem nasmarowali napęd, a w tym łańcuch, uzyskując wiadomości jak sprawdzić czy nie jest on rozciągnięty, ocenić poziom zużycia koronek i jakich środków użyć by go wyczyścić i zakonserwować. Teraz przyszedł czas na opony. Po sprawdzeniu ogólnego stanu technicznego nadszedł czas na pompowanie. Dowiadując się o istnieniu wielu wentyli, uczniowie mieli możliwość użycia różnych pompek, dozując odpowiednią ilość ciśnienia w oponach. Na koniec jeszcze regulacja przerzutek i hamulców, i rowery gotowe są do jazdy! Dziękujemy Panu Rolandowi za nadzór nad przygotowaniem i całoroczną pomoc w rowerowych „nagłych wypadkach”.

Opracowała: A. Haglauer

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności