Nowi uczniowie w szeregach „Spokojnej Szkoły”

Pod nieobecność swoich starszych kolegów z klasy III, pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach z psychologiem i pewną wyjątkową postacią. Słoneczko „Spokojnej Szkoły” zaprosiło najmłodszych uczniów, by poprzez gry i zabawy integracyjne nauczyli się podejmować współpracę, okazywać sobie wzajemny szacunek, a przede wszystkim – dobrze się razem bawić! W ten sposób zyskaliśmy 5 nowych uczestników programu profilaktycznego, który promuje koleżeństwo i nieagresywne formy rozwiązywania konfliktów.

Zaczęliśmy od przywitania w kole piosenką i serią zabawnych powitań – witaliśmy się stopami, plecami, nosami, śmiejąc się przy tym i dobrze bawiąc. Następnie, by lepiej się poznać, zagraliśmy we „Wszyscy, który… wchodzą do koła”. Dzięki tej zabawie mogliśmy zobaczyć, ile nas łączy – zarówno pod względem cech fizycznych, jak i upodobań czy marzeń.

Tak się składa, że wśród tegorocznych pierwszoklasistów mamy samych chłopaków, którzy tryskają energią i trudno im długo usiedzieć w miejscu. W związku z tym kolejne zadania połączone były z ruchem. Dawały okazję do poćwiczenia w parach i doświadczenia współpracy (podczas zabawy w wiosłowanie) oraz rywalizacji (w walce kogutów).

Słoneczko poprosiło uczniów, by pozostawili jakiś ślad po zajęciach. Aby wszyscy uczniowie mogli poznać nowych uczestników, przygotowaliśmy portrety, które później zawiesiliśmy na szkolnej gazetce.

Mikołaju! Tomku! Karolu! Damianie! Kacperku!
Serdecznie witamy Was w gronie uczestników „Spokojnej Szkoły”
i mamy nadzieję na udaną współpracę! 🙂

CAM01912 CAM01913 CAM01914 CAM01915 CAM01919

20151123_114841

oprac. Marcelina Szemberg

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności