Paczka dla niemowlaczka

Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w akcję „PACZKA DLA NIEMOWLACZKA” prowadzoną wspólnie z panem Starostą Wolsztyńskim Jackiem Skrobiszem. Wolontariusze rozdali ulotki informujące o zbiórce, zliczyli i posegregowali dary. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać dla maluszków:

  • pieluszki tetrowe – 25 szt.,
  • mydełka dla niemowląt – 22 szt.,
  • butelki na mleko – 12 szt.,
  • mleko zastępcze – 2 opakowania,
  • maści na odparzenia – 10 szt.,
  • płyny do odkażania – 2 szt.

oraz chusteczki nawilżone, oliwka dla niemowląt, płyn do kąpieli, body niemowlęce, pieluchy jednorazowe, smoczek, kompresy jałowe.

Wolontariusze Antosia, Julia, Kinga i Waldek razem z panią Anią w dniu 12.12.2023 r. zanieśli zebrane w naszej szkole dary do siedziby Starostwa Powiatowego. Odebrała je od nas pani Agata Andrys z Biura Komunikacji Społecznej.

Wszystkie produkty zostaną przekazane Fundacji „Redemptoris Missio” w Poznaniu, skąd trafią do najbardziej potrzebujących w krajach afrykańskich.

Ze strony Fundacji „Redemptoris Missio” dowiadujemy się, dlaczego ta Akcja jest tak bardzo ważna?

„W miejscach najbardziej oddalonych od głównych dróg, afrykańskie mamy rodzą swoje dzieci w chatach. Jeśli poród się komplikuje, bardzo często jest już za późno, aby szukać dla nich pomocy. „Paczka dla niemowlaczka” to wyprawka, jaką kobiety dostaną w izbach porodowych, prowadzonych przez polskie misjonarki. W takich krajach, jak Republika Środkowoafrykańska lub Madagaskar, mleko zastępcze jest luksusem, na który stać tylko najbogatszych, a w głębokim interiorze jest on praktycznie nieosiągalny.

Kobiety, które z powodu niedożywienia lub z jakichś innych przyczyn utraciły pokarm, nie mają możliwości zapewnienia swoim dzieciom szans na przeżycie. W takich sytuacjach często szukają pomocy w pobliskich misjach. Fundacja „Redemptoris Missio” prowadzi program dożywiania niemowląt w Kamerunie i Republice Środkowoafrykańskiej od 2010 roku.”

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za dostarczone produkty!

oprac.: mgr Anna Białek

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności