Smacznie i kreatywnie, czyli „Laboratoria Przyszłości” w klasach 8 bu i 8 cu

We wrześniu 2023 r. uczniowie klas 8 bu oraz 8 cu w ramach zajęć rozwijających kreatywność z zaangażowaniem korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Uczniowie klasy 8 bu przy wsparciu pani Joanny Kaźmierczak 15 września wzięli udział w zajęciach kulinarnych do tematu – Bezpieczna obsługa AGD – przygotowanie pizzy. „W ruch poszły” deski do krojenia, noże i blender. Zaangażowanie uczniów oraz dobra znajomość obsługi ww. narzędzi pozwoliło uczniom przygotować pyszną pizzę. W dn. 18 września uczniowie pracowali do tematu – Ramka wspomnień. Przygotowywali prace techniczne z wykorzystaniem pistoletów z gorącym klejem. Podczas zajęć uczniowie doskonalili umiejetności owijania kartonowej ramki na zdjęcia sznurkiem, ozdabiając ją pamiątkami z wakacji w postaci różnego rodzaju muszelek i kamieni. Następnie, 22 września uczniowie realizowali temat – Smaki lata – placek z owocami. Wykazywali dużą motywację oraz zaangażowanie w przygotowanie pysznego ciasta, a pracę ułatwiły im deski do krojenia, noże oraz mikser. Pachnący placek z owocami uczniowie chętnie degustowali, a pozostałe kawałki zabrali na spróbowanie i poczęstunek dla swoich domowników. I kolejno, 25 września uczniowie wykonali prace techniczne do tematu – Jesienny krajobraz. Podczas zajęć uczniowie przygotowali kartonowe podstawy, które pomalowali farbami a następnie z przyniesionych przez siebie darów jesieni (kasztanów, orzechów, żołędzi, jarzębiny, liści, szyszek i gałązek) ułożyli według własnego pomysłu jesienny krajobraz. Przy użyciu pistoletu z klejem udało się zamocować elementy krajobrazu na tekturowej podstawie i ozdobić darami jesieni. Przygotowane krajobrazy pięknie dekorowały w jesiennym klimacie klasową gazetkę.

„Laboratoria Przyszłości” zagościły również na zajęciach rozwijających kreatywność kl. 8 cu. Kamil z powodzeniem pod czujnym okiem pani Małgorzaty Banaczyk korzystał z pistoletu do kleju na gorąco i wykonał piękną pracę plastyczną na szkolny konkurs „Pocztówka z wakacji”.

Dziękuję uczniom kl. 8 bu i 8 cu oraz wychowawczyniom za wspaniałe lekcje z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych z LP i zachęcam pozostałe klasy do „chwalenia się”.

Oprac.: Magdalena Biniak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności