„Spotkanie z zającem”

Dnia 28 marca 2018r. uczniowie mięli okazję obejrzeć dalsze losy Jasia i Małgosi
w przedstawieniu pt. „ Przygotowania do świąt ”. Całość rozpoczyna się w chwili, gdy dzieci wraz z mamą szykują się do Świąt Wielkanocnych, aż tu nagle… wraca tata z Anglii.
Jaś i Małgosia są przeszczęśliwi. Opowiadają tacie co się działo w domu pod jego nieobecność, jaki Jaś był niegrzeczny i jak spotkanie z Mikołajem go odmieniło.
Przypominają sobie również z ojcem wielkanocne zwyczaje tj.: Śmigus Dyngus, Malowanie Pisanek, Święconka, Zajączek. Tymczasem mama udaje się do kurnika po jaja. Gdy wraca, dzieci są już gotowe by robić pisanki. Następnie szykują koszyk do Święconki. Jest w nim: chlebek, sól, pieprz, jajka, szynka, baranek z masła. Nagle do domu przybywa na rowerze ojciec Mateusz, by poświęcić Boże dary. Wody to on nie żałował 🙂 Gdy tak sobie siedzą wspólnie przy stole, do domu zawitała kolorowa Wiosna, pachnąca kwiatami i zieloną trawą. Obowiązki wzywają i ojciec Mateusz  udaje się do innych domów poświęcić pokarmy, a tymczasem do dzieci przybył Zajączek. Przywitał się z uczniami z naszej szkoły i obdarował ich słodkim upominkiem zakupionym przez Stowarzyszenie „Razem Łatwiej” oraz Radę Rodziców naszej szkoły 🙂

To był dzień pełen śmiechu, radości i słodkości 🙂

Aktorami w przedstawieniu byli nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Wolsztynie.

oprac. mgr A. Kryś i mgr A.M. Matysik

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności