Światowy Dzień AIDS

1 grudnia to data Światowego Dnia AIDS, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem zakażeń HIV/AIDS oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi chorobą. Symbolem święta jest czerwona kokardka. Obecność kokardki w sferze publicznej przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS w naszej szkole została przygotowana gazetka z najważniejszymi informacjami dotyczącymi ww. tematu. Uczniowie wysłuchali również krótkiej prelekcji oraz przy współpracy z pielęgniarką szkolną oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wolsztynie otrzymali broszurki „Co musisz wiedzieć o HIV/AIDS”. Zwieńczeniem wszystkich tych działań było rozwiązanie konkursowej krzyżówki przez uczniów klasy siódmej i ósmej. Za rozwiązanie krzyżówki uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Należy pamiętać, że tylko rzetelna wiedza na temat wirusa HIV i choroby AIDS może uchronić człowieka przed zakażeniem.

Organizator: mgr Danuta Birk

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności