SZKOLNY KONKURS LITERACKI

„W pisaniu chodzi o to, by uwieść czytelnika”
(Stephen King)

W listopadzie uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum mieli okazję do zaprezentowania swoich talentów w zorganizowanym przez nauczycielki języka polskiego konkursie literackim. Uczniowie szkoły podstawowej zmierzyli się z tematem: „Niezwykłe spotkanie z bohaterem z ulubionej książki”.
Gimnazjaliści zaś mieli za zadanie napisać kartkę z pamiętnika do tematu: „Mój dzień z wybranym bohaterem literackim”.
Biorąc udział w konkursie uczniowie doskonalili umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnych. Jak przekonują organizatorki, uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniem, choć tematy wymagały umiejętności czytania ze zrozumieniem tekstów literackich, odczytywania sensów przenośnych, czy umiejętności wyszukiwania istotnych informacji w tekstach. Prace były przemyślane, pomysłowe i ciekawie napisane. Uczniowie naprawdę się postarali, trudno było wybrać te najlepsze.

7 grudnia 2016 roku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

Nagrodzeni:

wśród uczniów szkoły podstawowej:

  • I miejsce Leszek Główczak z klasy V,
  • II miejsce Aleks Pasik z klasy IV,
  • III miejsce Wiktoria Ceglarek z klasy V,
  • wyróżnienia otrzymali Bartosz Głuszak i Jakub Tomaszewski z klasy IV;

01

wśród gimnazjalistów:

  • I miejsce Dawid Wieczorek z klasy II,
  • II miejsce Konrad Wasiek z klasy I,
  • III miejsce Hubert Nowak z klasy I,
  • wyróżnienia otrzymali Oskar Nowicki i Monika Poniży z klasy III.

02

Biorąc pod uwagę liczbę prac konkursowych i liczbę nagrodzonych, z pewnością można mówić o sukcesie naszych uczniów w tak niełatwej dziedzinie, jaką jest twórczość literacka. Najlepsze prace konkursowe zostaną opublikowane w kolejnej „Szkolnej Papudze”
i z pewnością uwiodą niejednego czytelnika.

Oprac.: K. Marciniak i M. Biniak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności