Warsztaty o starości

25 maja 2017 roku naszą szkołę odwiedziły Panie Anastazja i Maja ze Stowarzyszenia CREO w Poznaniu,
które w ramach Wolontariatu z klasą przybliżyły gimnazjalistom problem starości.
Panie przywiozły ze sobą kombinezon starości:

Dzięki naszym gościom, gimnazjaliści dowiedzieli się, z jakimi problemami zmagają się osoby starsze, poznali najczęstsze ich ograniczenia: zaburzenia widzenia, słuchu czy problemy z układem kostno-stawowym. Dzięki symulatorowi starości uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę seniora. Każdy mógł doświadczyć i poczuć na sobie ciężar ciała osób starszych i schorowanych oraz wynikające z tego ograniczenia ruchowe, a także samopoczucie. Wolontariusze wyposażeni w słuchawki, gogle i kombinezon poruszali się po sali gimnastycznej z dużym trudem, złożenie podpisu i przesypanie ziaren z kubka do kubka okazało się nie lada wyczynem.

To była dla wszystkich prawdziwa lekcja pokory i cierpliwości.

Dzięki warsztatom o starości nasi gimnazjaliści przekonali się, jak ważne jest by pomagać osobom starszym.

Opracowała: R.M. Brychcy
opiekun Wolontariatu z klasą

 

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności