zajęcia kreatywne dla Wielkoduchów

25 maja 2017 roku Panie Anastazja i Maja ze Stowarzyszenia CREO w Poznaniu odwiedziły naszą szkołę. W ramach programu Wielkoduchy przeprowadziły z uczniami klas IV-VI zajęcia kreatywne. Panie przywiozły ze sobą kolorowy papier, klej, specjalne igły i… niszczarkę do papieru. Zestaw przyborów bardzo zdziwił i zaciekawił uczniów. W ten sposób uczniowie zaczęli swoją pierwszą przygodę z qullingiem, czyli techniką z rodzaju papieroplastyki służącą do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych.

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby przy użyciu nowej techniki wykonać kartki dla mam z okazji ich święta. Wszyscy obecni uczniowie, a także nauczyciele z zaangażowaniem i cierpliwością skręcali i formowali papier, aż powstały piękne kwiaty, serduszka i motyle, a nawet jedna żabka.

Dzięki warsztatom uczniowie uwierzyli w swoje zdolności manualne i z pewnością zaskoczyli swoje mamy wyjątkowymi i samodzielnie wykonanymi kartkami 🙂

Dziękujemy Paniom Anastazji i Mai za ciekawe zajęcia kreatywne!

Opracowała: A. Białek
opiekun Wielkoduchów

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności