XII Ogólnopolski Dzień Treningowy Programu Treningu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych

W dniach od 7 do 9 czerwca 2019 roku w Koninie i Ślesinie odbyły się wyjątkowe zawody Olimpiad Specjalnych. Skierowane one były do osób, które z powodu niepełnosprawności intelektualnej i towarzyszących jej złożonych niepełnosprawności fizycznych, nie są w stanie trenować i startować w dyscyplinach sportu uprawianych w Olimpiadach Specjalnych.

W zawodach wystartowało 85 zawodników z całej Polski, których wspierało łącznie 170 trenerów
i wolontariuszy. Przez trzy dni zmagań wzięli oni udział w konkurencjach na pływalni oraz w hali sportowej. Ogólnopolski Dzień Treningowy to szczególne czas przełamywania własnych barier i ograniczeń, podczas którego wyjątkowi sportowcy pokazują kibicom, trenerom, rodzicom oraz przede wszystkim sobie, że potrafią osiągać cele, rozwijać się i uprawiać sport na wiele różnych sposobów. Podczas zawodów, uczestnicy mogą korzystać z pomocy terapeuty oraz przystosowanego do ich potrzeb sprzętu sportowego.

W Ogólnopolskim Dniu Treningowym udział wzięło 3 uczniów naszej szkoły (zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „Elfy” Wolsztyn),   którzy zmagali się w następujących konkurencjach Programu MATP:

  • u przechodzenie przez tunel (Mateusz Lepka)
  • u pokonanie ławeczki gimnastycznej w leżeniu przodem (Paweł Tomiak, Mateusz Lepka)
  • u slalom 5m (Paweł Tomiak)
  • u kręgle (Paweł Tomiak)
  • u nakładanie kółek na stojak (Marcin Olech)
  • u zbieranie przedmiotów (Marcin Olech)

  
Wszyscy zawodnicy byli niezwykle „dzielni w swym wysiłku”, a z zawodów wrócili z medalami.

opracowała: Agata Małgorzata Matysik

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności