DZIEŃ MŁODEGO SPORTOWCA

Dnia 5 czerwca 2019r. w Miejskiej Sali Sportowej „ŚWITEZIANKA” odbyło niezwykłe wydarzenie sportowe pt: „DZIEŃ MŁODEGO SPORTOWCA”. W rywalizacji sportowej wzięło udział 30 najmłodszych sportowców reprezentujących zespoły wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, działających przy Akademii Edukacji Montessori „MAŁPI GAJ” – Przedszkole Specjalne w Nowym Tomyślu, Zespole Szkół Specjalnych w Szamotułach oraz Zespole Szkół Specjalnych w Wolsztynie. Impreza sportowa miała na celu wprowadzenie dzieci z zespołów wczesnego wspomagania rozwoju wieku od 2 do 7 lat oraz ich rodziny w świat sportu. Dzieci poprzez zabawę mieli możliwość zdobywania nowych  umiejętności i poszerzyć granice swoich możliwości.   Sportowe spotkanie było również okazją do integracji osób uczestniczących.  Młodych sportowców wspierali w tym dniu ich rehabilitanci, nauczyciele oraz  wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie.  Na trybunach pojawili się również wspaniali kibice, którzy przybyli aby zagrzewać do zabaw ruchowych zawodników. Reprezentowali oni: Niepubliczne Przedszkole „AKADEMIA MALUCHA” mające swoją siedzibę w Komorowie, Niepubliczne Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo w Wolsztynie oraz Przedszkole nr 1 „TĘCZOWA LOKOMOTYWA” w Wolsztynie. Wspaniałe wydarzenie sportowe uświetnili  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie, którzy rozwijają swoje muzyczne talenty pod okiem pana Krzysztofa Olszewskiego. Młodym sportowcom i zebranym gościom zaprezentował się również Uczniowski Klub Sportowy JUDO – LICHY Wolsztyn, którego trenerem jest pan Tomasz Peciak.

Przed przystąpieniem do rywalizacji sportowych uczestnicy wzięli udział w rozgrzewce, którą poprowadziła pani Danuta Birk, a następnie startowali w 6 konkurencjach sportowych, dostosowanych do ich możliwości:

  1. „Pracowite mrówki”
  2. „Kulawy lisek.
  3. „Żabki”
  4. „Rybki lubią pływać”
  5. „Szybki zajączek”
  6. „Żółw na start”

Impreza przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.  Z trybun słychać było głośny doping, a emocje widoczne były na twarzach wszystkich młodych zawodników. Po części sportowej odbyła się wspólna zabawa przy muzyce poprowadzona przez panią Annę Kryś, w której wzięli udział nasi sportowcy oraz kibice – dzieci z  przedszkoli. Po wspólnej zabawie  sportowcy  zostali nagrodzeni medalami i upominkami.

Gratulujemy naszym zawodnikom, bo byli „dzielni
w swym wysiłku”.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu, Gminie Wolsztyn za wsparcie finansowe. Impreza sportowa została zrealizowana w ramach zadania publicznego pn: „Dzień Młodego sportowca” opracowanego przez Stowarzyszenie „Razem Łatwiej” działające w naszej szkole.

 opracowała: Agata Małgorzata Matysik
zdjęcia: Katarzyna Pietruszka

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności