XXI Wojewódzkie Spotkanie Grup Kolędniczych

Dnia 9 stycznia 2020r. odbyło się XXI Wojewódzkie Spotkanie Grup Kolędniczych szkolnictwa specjalnego organizowane przez Zespół Szkól Specjalnych w Wolsztynie przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wolsztynie, Parafii Rzymsko- Katolickiej p.w. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie oraz Wolsztyńskiego Domu Kultury.

Podczas tego spotkania uczestnikom i widzom towarzyszyła bardzo miła i ciepła atmosfera. W trakcie Spotkania dzięki słowom księdza Jana Twardowskiego dowiedzieliśmy się „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?”


Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
ks. Jan Twardowski

XXI Wojewódzkie Spotkanie Grup Kolędniczych otworzyli: Sekretarz Powiatu p. Witold Składanek, Ksiądz kanonik Sławomir Majchrzak oraz dyrektor ZSS w Wolsztynie p. Hanna Ewa Strugała-Rozynek.

Przedstawienia o świątecznej tematyce zaprezentowały zespoły z Poznania Zbąszynia, Nowej Soli, Brzezia, Wolsztyna. Cała widownia, na której zasiedli także zaproszeni goście, rodzice dzieci, rada artystyczna oraz organizatorzy nie szczędziła braw. Wyróżnienie otrzymała grupa z Brzezia, która zaprezentowała „Opowieść wigilijną”. Jeden z uczestników zespołu zachwycił nas swym talentem tańcząc break dance.

Radość tego spotkania towarzyszyła wszystkim obecnym i każdy ma nadzieję, że za rok znów będzie kolędował Małemu w tak miłej atmosferze radości i życzliwości.

Opracowała: mgr Agnieszka Kubacka

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności