„ Zachowaj równo – wagę ”

Dnia 24 października obchodzimy z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – Dzień Walki z Otyłością. Znając konsekwencje i zagrożenie, jakie niesie za sobą nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie, zostało zorganizowane spotkanie z pielęgniarką na temat: Co rozumiem pod pojęciem „ zdrowego rozkładu dnia?”  w ramach programu edukacyjno – profilaktycznego „ Zachowaj równo – wagę ”. Pani Aneta opowiedziała o tym, jak powinniśmy w sposób zdrowy i zrównoważony zaplanować swój dzień. Mówiła o tym jakie posiłki, w jakich ilościach i o jakich porach dnia trzeba spożywać, by zachować zdrowie. Omówiła również podstawowe witaminy, które mają korzystny wpływ na nasze zdrowie, a także wskazała w jakich produktach możemy je znaleźć. Na koniec przedstawiła nam kilka ważnych zasad, których przestrzeganie pozwoli nam zarówno utrzymać energię w ciągu dnia, jak i zachować zdrowie. Uczniowie otrzymali również ankietę do wypełnienia tzw. kwestionariusz zachowań sprzyjających zdrowiu, których wyniki pokażą czy uczniowie przestrzegają zdrowego rozkładu dnia.

 

opracowała: mgr A. Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności