„ Zachowaj równo – wagę ”

Dnia 28.11.2018 r. uczniowie klas I – III sspdp zebrali się na sali gimnastycznej, by wziąć udział w zajęciach pod nazwą Silne plecy, brzuch, pośladki, czyli cechy prawidłowej postawy ciała w ramach realizowanego programu edukacyjno – profilaktycznego „Zachowaj równo – wagę”. Wspólnie przypomnieliśmy sobie definicję prawidłowej postawy ciała, jak i definicję wad postawy. Dokonaliśmy podziału wad postawy oraz omówiliśmy przyczyny ich powstawania. Następnie wskazaliśmy, które mięśnie odgrywają największą rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Na koniec w sposób praktyczny przedstawiliśmy sobie, w jaki sposób dokonujemy pomiaru siły mięśni brzucha, grzbietu i prostowników stawu biodrowego, a także jakie ćwiczenia odpowiadają za wzmocnienie naszego brzucha, pośladków, grzbietu.

opracowała mgr A. Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności