BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI

Dnia 8 maja 2018 r. uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczestniczyli w przedstawieniu kukiełkowym pt. „Bardzo głodna gąsienica” przygotowanym przez panie: Annę Białek, Agnieszkę Kubacką i Agnieszkę Martę Lehmann.

Była to okazja do poznania teatrzyku kukiełkowego, jako formy przedstawienia literatury dziecięcej. A skoro już o książkach mowa, to właśnie w tym dniu obchodzony jest Dzień Bibliotekarza, dlatego nie zabrakło kwiatów, życzeń i gromkiego odśpiewania „Sto lat” dla naszej pani bibliotekarki, Anny Białek.

Uczniowie klas 1-3 spisali się na medal. Podczas przedstawienia w ogromnym skupieniu słuchali i obserwowali, co dzieje się na scenie. Z uwagą obserwowali, jak z małego jajeczka wykluwa się gąsienica  i co pożera w  każdym dniu tygodnia. Z entuzjazmem przyjęli przemianę małej gąsieniczki w dużą gąsienice, a następnie w kolorowego i błyszczącego motyla. Na końcu przedstawienia młodzi widzowie włączyli się w taniec motyli.

To, że przedstawienie było czujnie obserwowane przez uczniów, świadczą udzielone przez nich odpowiedzi na pytania sprawdzające.

Na zakończenie panie prowadzące ogłosiły konkurs plastyczny „Bajkowy motyl” oraz pożegnały dzieci słodkim, motylkowym lizaczkiem.

Oprac. A. Białek, A. Kubacka, A. M. Lehmann

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności