Szkolne Narodowe Czytanie 2021

Tegoroczne Narodowe Czytanie odbyło się w Polsce, w sobotę 4 września 2021 roku. Para Prezydencka zaproponowała w tym roku do czytania  „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Z tej okazji Prezydent tradycyjnie skierował przesłanie, zachęcając do współtworzenia akcji.

Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda. 

W dn. 3 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Uczniowie kl. 1-8 szkoły podstawowej podczas lekcji języka polskiego, zajęć edukacji wczesnoszkolnej oraz zajęć bibliotecznych zapoznawali się z sylwetką Gabrieli Zapolskiej oraz czytali fragmenty lektury. Uczniowie przygotowali również gazetkę ścienną nawiązującą do dziesiątej edycji Narodowego Czytania. Lekcje zostały wzbogacone również o prezentację multimedialną.

BRAWO dla naszych uczniów za włączenie się do akcji i promowanie czytelnictwa.

Akcję przeprowadziły:

A. Białek, A. Łoniewska, E. Hruświcka, M. Perz i M.Biniak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności