Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS

1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki i AIDS. Obecnie jest
to jedna z najgroźniejszych chorób na świecie, na którą dotychczas nie wynaleziono lekarstwa. W naszej szkole zorganizowany został konkurs, aby sprawdzić wiedzę uczniów na temat przyczyn i skutków, jakie niesie ze sobą choroba AIDS.

3 grudnia 2018 r. do rozwiązywania zadań przystąpili uczniowie klas 7/8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum. Wszyscy uczniowie obecni tego dnia w szkole, rozwiązywali taki sam test. Uczniowie bardzo niecierpliwie oczekiwali wyników testu oraz tego, kto z nich zajął pierwsze miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 grudnia. Oto wyniki:

I miejsce
Dawid Wittchen

II miejsce
Weronika Kasier

III miejsce (ex aequo)
Natalia Adamczak i Hubert Nowak

Wszyscy uczestnicy konkursu po rozdaniu nagród dostali swoje arkusze rozwiązanych zadań, aby samodzielnie mogli sprawdzić, gdzie popełnili błędy. Dzięki temu są bardziej świadomi zagrożeń, jakie niesie ze sobą zarażenie wirusem HIV i jak można się przed tym ustrzec.

opr. I. Godula

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności