Bal karnawałowy

Karnawał jest to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek wielkiego postu i oczekiwania na Wielkanoc.

Najbardziej intensywnym czasem są ostatnie dni karnawału. W Polsce nazywamy je zapustami, ostatkami, kusymi lub mięsopustem- słowo karnawał wywodzi się od włoskiego carnevale („mięso żegnaj”).

Podczas zabaw i bali karnawałowych zakładamy maski lub przebrania. Pomieszczenia, w których odbywa się zabawa przystrajamy kolorowymi balonami i serpentynami. Przygotowujemy przeróżne smakołyki.

Zwyczaj karnawału w naszej kulturze trwa od wieków. Już wówczas istotnym elementem zabaw karnawałowych były tańce. Okres karnawału wpisuje się również w rytmy natury i zwiastuje bliskie nadejście wiosny.

Karnawał obchodzimy nie tylko w Polsce. Największa i obecnie najbardziej znana zabawa karnawałowa odbywa się oczywiście w Rio de Janeiro. Inne miejsca, w których karnawał jest obchodzony wyjątkowo radośnie to to Wenecja, Wyspy Kanaryjskie oraz Niemcy.

Karnawał to dobry czas na przypomnienie sobie kroków tanecznych. Tak więc, nogi bioderka i ręce w ruch i zapraszamy Was do wspólnej zabawy.

Link do aktywności karnawałowych znajdziecie poniżej:

Napisano w Aktualności