Projekt edukacyjny – „Zakodowana matematyka”

Uczniowie klasy 6au od września 2021 r. do stycznia 2022 r. realizowali projekt edukacyjny „Zakodowana matematyka”. Zgodnie z założeniami wykonywali zadania rozwijające umiejętności matematyczne oraz zadania z elementami programowania i kodowania. Poprzez zabawę rozwijali myślenie logiczne, rozwiązywali problemy, rozbudzali swoją ciekawość poznawczą. Przy wsparciu nauczyciela uczniowie tworzyli projekty/gry na komputerze w programie „Scratch Junior”, układali kolorowe kubeczki na macie do kodowania, współpracowali podczas tworzenia gry planszowej. Samodzielnie układali rytmy logiczne, szeregowali, tworzyli zbiory. „Zakodowana matematyka” okazała się sposobem na aktywną i ciekawą formę przekazania wiadomości matematycznych.

Zapraszamy Was do zabawy z programowaniem. Ułóżcie na wirtualnej macie do kodowania dowolny obrazek za pomocą kolorowych kwadracików lub kubeczków (wybór po lewej stronie ekranu): https://mata.uczymydzieciprogramowac.pl/pl?utm_source=akademia&utm_medium=app

Monika Rosińska

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności