Dzień Matematyki

12 marca każdego roku w całej Polsce obchodzony jest Dzień Matematyki. Ten dzień został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać inną stronę tej królowej nauk i pokazuje, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny: http://www.e-math.pl/dzienmatematyki/

dm-logo2

Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku.
Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca.
W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Organizatorzy zapraszają uczniów do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.

01

Tegoroczne święto przypadło w niedzielę dlatego obchodziliśmy je podczas najbliższych lekcji matematyki oraz w wolnych chwilach. W ramach obchodów Dnia Matematyki, uczniowie naszej szkoły: szkoły podstawowej oraz gimnazjum korzystali z materiałów od organizatora.

Dużo radości sprawiły wszystkim uczestnikom konkursy i rozwiązywanie zadań interaktywnych,
zgodnych z hasłem Święta: Pieniądze to nie wszystko.

Z okazji Dnia Matematyki uczniowie wykonali wiele prac plastycznych: plakaty zachęcające do udziału w obchodach DM oraz pt: „Królowa jest tylko jedna- MATEMATYKA”

Królowa nauk była obecna w całej szkole. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w przygotowania i realizację poszczególnych zadań na miarę swoich możliwości. Przypomniane umiejętności przydadzą się uczniom w życiu codziennym.

Dzień Matematyki upłynął w radosnej atmosferze, pełnej nowych przeżyć i satysfakcji, ale matematyczne święto trwa dalej, ponieważ marzec w naszej szkole jest miesiącem matematyki i w każdym tygodniu uczniowie „zmagają” się z pytaniem – wyzwaniem oraz wykonują zadania ogłaszane na matematycznej gazetce. Matematyka króluje nam sprawiedliwie i mądrze 🙂

Opracowała: mgr R.M. Brychcy – nauczyciel matematyki

 

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności