Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy na całym świecie Dzień Ziemi. Jest to dzień szczególnie ważny dla wszystkich przyrodników, ponieważ mają wtedy okazję podsumować najważniejsze wiadomości i informacje dotyczące ochrony środowiska przyrodniczego na Ziemi, które wydarzyły się w przeciągu minionego roku. W tym roku postanowiliśmy, że postaramy się w miarę swoich możliwości w swoich domach, zaznaczyć obecność tego dnia.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali kilka prac, które świadczą o tym, że cały czas pamiętają o dbaniu o Ziemię i najbliższą nam przyrodę. Wszyscy podkreślili swoimi rysunkami, że Ziemia stanowi jedność dla wszystkich ludzi, zwierząt i roślin, potrzebuje ochrony i wsparcia człowieka, aby mogła zapewniać nam zdrowe i przyjemne życie. W naszych domach mamy okazję utrwalać zdrowe dla świata nawyki: segregowanie odpadów lub oszczędzanie wody.

Trzeba pamiętać, aby nie zachowywać się lekkomyślnie i nie wyrzucać śmieci w inne miejsca niż te na to wyznaczone. W taki sposób niestety możemy szkodzić i zanieczyszczać naszą planetę. Warto pomyśleć, co można jeszcze robić w domu, aby ulżyć i wspierać Ziemię. Szczerze do tego zachęcamy!

klasa 7 i 8 przy wsparciu I.A. Goduli

Biblioteka szkolna również zachęca do świętowania Dnia Ziemi:

http://www.zsswolsztyn.pl/wp-content/uploads/2020/03/Dzień-Ziemi.docx

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności