Europejski Dzień Logopedy – 6 marca

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy zaproponowano uczniom wykonanie ćwiczeń artykulacyjnych i oddechowych, a także zapoznano ich z wierszem pt. „Abecadło”. W ramach święta logopedów, a także wdrażania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Alfabet logopedyczny” 40 uczniów szkoły podstawowej przystąpiło do konkursu plastycznego pt. „Wesoła literka”. Celem konkursu było utrwalanie liter polskiego alfabetu oraz umożliwienie uczniom zaprezentowanie swojego talentu.

Komisja konkursowa oceniła prace uczniów pod względem oryginalności, pomysłowości, samodzielności i estetyki wykonania. Galeria prac została wyeksponowana na szkolnym korytarzu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 27 marca 2024 r. Uczniowie byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV- VIII.

Laureaci  konkursu w kategorii klas I-III:

I miejsce- Zuzanna Łabuzińska, Elżbieta Krysztofiak

II miejsce- Magdalena Adamczak, Nina Adamczak

III miejsce- Martyna Kaminiarczyk, Michał Zatorski

Laureaci  konkursu w kategorii klas IV-VIII:

I miejsce- Antonina Krawczyk, Kamil Bąkowski

II miejsce- Alicja Floryszczak, Nikodem Durek

III miejsce- Milena Wita, Mateusz Fornalski

Gratulujemy!

mgr Agnieszka Lehmann, mgr Beata Walczak, mgr Agnieszka Rycombel

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności