Finał szkolnego konkursu warcabowego

Dnia 28 marca 2018r. odbył się finał szkolnego konkursu warcabowego. Wzięli w nim udział uczniowie szkoły podstawowej klasy IV-VII i gimnazjum. Wzorem lat ubiegłych konkurs przebiegał w dwóch etapach. Etap pierwszy obejmował rozgrywki klasowe. One typowały przedstawicieli, reprezentujących poszczególne klasy w etapie drugim – finale. Do finału zakwalifikowało się 13 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. Z grupy „wychodziło” dwóch z największą liczbą punktów. Zasady rozgrywek były takie same w obu etapach. Zawodnicy grali systemem „każdy z każdym”, za zwycięstwo otrzymywali 3 pkt., remis 1 pkt., przegrana 0 pkt. W ścisłym finale spotkali się: Edek Szczeciński, Natalia Adamczak, Blanka Budzyń i Gabryś Nowaczyk.

Po zaciętej grze zdobyli:
I miejsce – Blanka Budzyń
II miejsce – Edek Szczeciński
III miejsce – Natalia Adamczak
IV miejsce – Gabryś Nowaczyk
V – Kuba Konieczek
VI – Paweł Krysztofiak/Dawid Leśnik
VII – Mateusz Całka/ Mikołaj Kawalka.

Gratulujemy wszystkim, a szczególnie dziewczynom !!!

A. Haglauer i A. Białek

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności